HLINÍKOVÁ PERGOLA S POLYKARBONÁTOM

LIGURE

Vaše nápady

Vaša pergola

Hliníkové pergoly LIGURE sú najpopulárnejším variantom pergol s pevnou strechou tvorenou komôrkovým polykarbonátom. Konštrukcia pergol je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené kvalitnou práškovou farbou.

HLINÍKOVÁ PERGOLA S POLYKARBONÁTOM

Hliníkové pergoly LIGURE sú najpopulárnejším variantom pergol s pevnou strechou. Strechu tejto pergoly tvorí 16 mm komôrkový polykarbonát. Konštrukcia pergol je tvorená extrudovanými hliníkovými profilmi tej najvyššej kvality, ktoré sú ošetrené kvalitnou práškovou farbou. Pergola sa štandardne dodáva so sklonom 8° (klesanie 14 cm na metre), ale za príplatok je možné zvoliť sklon od 5° do 12°. Hliníková pergola má v prednej časti odkvapový systém, ktorý odvádza dažďovú vodu do stojiny, kde je integrovaná odtoková rúrka. Stojiny v prednej časti sú z profilu 110 x 110 mm.

BEZÚDRŽBOVÁ STRECHA HLINÍKOVEJ PERGOLY

Strecha hliníkovej pergoly môže byť tvorená komôrkovým polykarbonátom o hr. 16 mm. Najpredávanejším typom strechy je polykarbonát, ktorý je cenovo dostupnejší a môže byť bez príplatku v prevedení číry a mliečny.

Túto pergolu odporúčame opatriť tienením pomocou rôznych typov markíz, baldachýnov, screenových roliet alebo plisé pre lepší tepelný komfort pod pergolou.

SAMOSTATNE STOJACA PERGOLA S POLYKARBONÁTOM

Hliníkovú pergolu s pevnou strechou je možné za príplatok dodať aj vo verzii samostatne stojacej po doplnení ďalších stojin 110 x 110 mm. Samostatne stojacu pergolu odporúčame kotviť pomocou zabetónovaných pätiek. Maximálny rozmer samostatne stojacej pergoly š. 7000 x h. 4000 mm.

FARBY HLINÍKOVEJ KONŠTRUKCIE PERGOL

Hliníkové profily, ktoré tvoria pergolu sú opatrené práškovou farbou V základnej ponuke sú k dispozícii 3 farby bez príplatku – štruktúrovaný Antracit, biela a hnedá. Za príplatok je možné zvoliť akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL v prevedení lesklá alebo matná.

ZATIENENIE PERGOLY POMOCOU SCREENOVÝCH ROLIET

Hliníkové profily, ktoré tvoria pergolu Moderné, funkčné a užívateľsky komfortné. Presne také sú screenové rolety z dielne našej spoločnosti. Screenové rolety sú tvorené špeciálnou PVC látkou, ktorá vďaka svojmu zloženiu dokáže čiastočne pohltiť a odraziť slnečnú energiu a tým zabrániť ohrievaniu interiéru. V letnom období screenové rolety znížia teplotu v miestnosti až o niekoľko stupňov. Ďalšími nosnými vlastnosťami je ochrana proti vetru, dažďu a hmyzu. Zároveň aj screen zmierni prienik prachu a alergénov do vnútorných priestorov. Screenová roleta vyniká okrem iného aj tým, že pri zatiahnutých roletách stále zachováva výhľad do vonkajšieho prostredia, ale pohľad zvonku do miestnosti látka naopak nedovolí.sú opatrené práškovou farbou V základnej ponuke sú k dispozícii 3 farby bez príplatku – štruktúrovaný Antracit, biela a hnedá. Za príplatok je možné zvoliť akúkoľvek farbu zo vzorkovníka RAL v prevedení lesklá alebo matná.

ODVOD DAŽĎOVEJ VODY VO VNÚTRI PEVNEJ PERGOLY

Hliníkové pergoly s pevnou střechou vám zajistí odtok dešťové vody, díky pevné střeše, která vodu odvádí do přední části k odtokovému profilu. Voda poté odtéká odtokovým profilem do otvoru, který je vyfrézován v místě stojiny. Pod pergolou tak bude vždy dokonalé sucho.

ODBORNÁ MONTÁŽ HLINÍKOVEJ PERGOLY

Odborná montáž bezúdržbových pergol s pevnou strechou Vám zaručí dlhú životnosť výrobku, bezpečnú prevádzku a mnoho ďalšieho. Inštaláciu pergoly vykonávajú 2-3 montážni technici, ktorí sú preškolení na inštaláciu u dodávateľa. Inštalácia trvá približne 1-2 dni v závislosti od podmienok, stavebnej pripravenosti a príslušenstva.

Kotvenie hliníkovej pergoly je štandardne na stenu domu. V prípade montáže na stenu je dôležité zistiť parametre zateplenia a skladby celej steny domu (hrúbka izolácie, materiál izolácie, hrúbka steny, materiál muriva a iné). Pokiaľ sa jedná o inštaláciu do nezateplenej fasády, tak používame závitové tyče s certifikovanou chemickou maltou. Ak je murivo zateplené, tak využívame kotviace skrutky v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou. Keďže sa každému projektu venujeme na mieru, tak sme schopní zaistiť pomocné konzoly a profily pre úspešné a bezpečné kotvenie.

Dôležité je pevné ukotvenie stojok pergoly v prednej časti. Pokiaľ sa jedná o inštaláciu na betónovú základovú dosku alebo betónovú pätku, tak používame skrutky do betónu alebo závitovej tyče v kombinácii s certifikovanou chemickou maltou.

DODACÍ TERMÍN A ZÁRUKA PERGOLY

Dodací termín tejto hliníkovej pergoly je 8 týždňov. V závislosti od prevedenia, farby, príslušenstva a špeciálnych požiadaviek sa môže predĺžiť. Dodací termín môže ovplyvniť aktuálnu vyťaženosť výroby a inštalačných kapacít (na túto skutočnosť budete upozornení pri konzultácii a zameraní).

Záručná doba, ktorú výrobca poskytuje je stanovená v dĺžke 5 rokov na hliníkovú konštrukciu pergoly a 2 roky na pohyblivé časti a služby.

ÚDRŽBA A ČISTENIE HLINÍKOVÝCH PERGOL

Tento variant pergol je úplne bezúdržbový a preto nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Čas od času odporúčame konštrukciu aj strechu ošetriť čistou vodou bez použitia saponátov. Ďalej potom očistiť odtokový žľab a odtokový otvor v hornej časti strechy od nečistôt ako je lístie a iné.

Spokojný zákazník je naša najväčšia inšpirácia

Kontaktujte nás

Farebné možnosti

Bioklimatická pergola Agava je k dispozícii v štyroch štandardných farbách (konštrukcia a / alebo lamely): antracitová šedá (RAL 7016), hliníková šedá (RAL 9006), biela (RAL 9016) a grafitová šedá (RAL 9016).

Za príplatok si môžete vybrať z viac ako 1 600 existujúcich farieb RAL.

antracitová šedá
RAL 7016
hliníková šedá
RAL 9006
Biela
RAL 9016
DB 703
RAL 1000 > RAL 9023
Vlastná výroba
Vytvárame špičkové produkty s vlastným vývojom a výrobou. Používame nehrdzavejúcu oceľ, vysoko kvalitný kov a hliník.
Technologická dokonalosť
Tento modulárny dizajn poskytuje rôzne technologické riešenia, ktoré boli šité na mieru: neviditeľné kĺby, integrované osvetlenie, skryté drážky pre odvodnenie.
Moderné vzory pergoly
Minimalistický dizajn tejto pergoly dotvára váš vonkajší priestor. Dodáva pocit modernosti a umožňuje jej splynúť s prostredím.
Kompletná ochrana
Inovatívny dizajn a pevná konštrukcia poskytujú ochranu pred dažďom, snehom a slnkom, ako aj stabilitu vo veterných podmienkach.
Scroll to Top